معرفی رشته ساختمان سازی دیپلم کاردانش

وقتی صحبت از ساخت یک ساختمان که از نیازهای اولیه زندگی انسان است به میان می آید نحوه طراحی و ساخت آن اهمیت پیدا می کند . کاربری ساختمان ، مواد و مصالح و اجزای تشکیل دهنده آن اولویتهای ذهنی ساخت یک ساختمان است.

 

هدف این رشته

هدف این رشته آشنایی با نحوه ساخت یک از ساختمان است که موجب آشنایی بیشتر هنرجویان این رشته با اجزای تشکیل دهنده ساختمان و تمام نکات اجرایی آن می شود .

 

نحوه ورود به بازار کار و ادامه تحصیل

فارغ التحصیلان این رشته تحت عنوان بناهایی سفت کار زیر نظر مهندسین و کاردانهای فنی در ساختمانهای آجری ، فلزی و بتنی یا در شرکتهای دولتی و غیر دولتی مشغول به کار می شوند .

درحال حاضر دانش آموزان این رشته پس از اخذ دیپلم در صورت تمایل به ادامه تحصیل بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی می توانند از طریق :

الف – دانشگاه جامع علمی کاربردی

ب – آموزشکده دولتی

ج – دانشگاه آزاد

تا سطح کاردانی ( فوق دیپلم ) در رشته ساختمان سپس تا سطح کارشناسی (لیسانس) که برای این رشته به تصویب رسیده است به صورت ناپیوسته ادامه تحصیل دهند همچنین این دانش آموزان می توانند در صورت تمایل به تغییر رشته ، در آزمون تغییر رشته پیش دانشگاهی شرکت نموده و پس از قبولی و گذراندن این دوره از طریق آزمون سراسری در دانشگاه دولتی یا آزاد ادامه تحصیل دهند .

دروس تخصصی که یک کارآموز متقاضی دریافت مدرک دیپلم ساختمان سازی از سازمان آموزش و پرورش (شامل بندهای یک و دو آشنایی با دیپلم های کاردانش)،میبایست در آموزشگاه پایگاه دانش که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای و اداره کار و امور اجتماعی است بگذراند ، شامل موارد ذیل میباشد:

نوع دیپلمکد استاندارد
کمک بنای سفت کار درجه 2کد 1/42/23/51-9
بنای سفت کار درجه 1کد 1/4/1/23/51-9
نقشه کشی عمومی ساختمان درجه 2کد 3/254/32-0

درباره‌ی علیرضا مهدیان

مدت ها است دانشجوی کامپیوتر هستم.

جوابی بنویسید