آشنایی با دیپلم های کاردانش

کسانی که تا اکنون موفق به دریافت دیپلم نشده اند، می توانند با گذراندن چند واحد از دروس اختصاصی در این مرکز و تکمیل کردن واحد های عمومی خود دیپلم کاردانش را در رشته های عمران، معماری، برق صنعتی، حسابداری و کامپیوتر از سازمان آموزش و پرورش دریافت نمایند.

 

متقاضیان اخذ دیپلم کار دانش معمولاْ یکی از دو گروه زیر می باشند:

 

۱-افرادی که قبلاْ دیپلم دریافت نموده اند

افرادی که قبلا در یکی از رشته های متوسطه دیپلم دریافت نموده اند می توانند در صورت تمایل جهت دریافت دیپلم کاردانش به یکی از آموزشگاههای آزاد مراجعه نمایند و پس از گذارندان چند واحد از دروس مهارتی، دیپلم خود را دریافت نمایند.

 

۲-افرادی که قبلاْ موفق به دریافت دیپلم نشده اند

دانش آموزن متفرقه و تطبیقی نیز می توانند واحدهای مهارتی  خود را در آموزشگاههای آزاد بگذارنند و جهت دریافت دیپلم کار و دانش اقدام نمایند.

توضیح:

دانش آموز متفرقه به دانش آموزی گفته می شود که هر ترم تعدادی واحد عمومی را بدون حضور در کلاسها و فقط با شرکت در امتحانهای پایان دوره می گذارند. ولی این افراد باید در کلاسهای دروس مهارتی خود در آموزشگاههای آزاد به صورت کامل حضور داشته باشند.

دانش آموز تطبیقی دانش آموزی است که یا قبلاْ در نظام غیر واحدی قدیم به تحصیل اشتغال داشته و یا در رشته ای غیر از کاردانش تحصیل می کرده است ولی تاکنون موفق به اخذ دیپلم نشده است. این افراد برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود و اخذ دیپلم باید با مراجعه به یکی از مناطق آموزش و پرورش فرم تطبیق واحدهای خود را دریافت نمایند.

دوره های دیپلم با هدف آموزشی مهارت های تئوری و عملی مباحث هر دوره برگزار می گردد. ضمن اینکه مطالب در نظر گرفته شده در این دوره ها مطابق با استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد.

 

معرفی رشته نقشه کشی ساختمان دیپلم کاردانش معرفی رشته معماری داخلی دیپلم کاردانش معرفی رشته ساختمان سازی دیپلم کاردانش

درباره‌ی علیرضا مهدیان

مدت ها است دانشجوی کامپیوتر هستم.

جوابی بنویسید