درس هشتم _آموزش ICDL2_تنظیم ساعت و تاریخ و حجم صدا در ویندوز

در این مطلب ما می خواهیم روش تنظیم دقیق ساعت و تاریخ و حجم صدای رایانه را به صورت گام به گام برای شما شرح دهیم.

تنظیم ساعت و تاریخ

♦ابتدا روی نمایه ساعت که در سمت راست نواروظیفه واقع شده است کلیک می کنیم.
♦ کادری به شکل زیر باز می شود، روی گزینه …Change date and time setting کلیک می کنیم.

♦ از پنجره ی باز شده تاریخ و زمان را در قسمت خودشان وارد می کنیم. به این صورت که در تقویم موجود در سمت چپ ابتدا روی مثلث کوچکی که بالای تقویم واقع شده کلیک می کنیم تا به ماه کنونی برویم و سپس در قسمت پایین روز مورد نظر را انتخاب می کنیم. برای تنظیم ساعت هم با مثلت های موجود در کنار آن، زمان را تنظیم می کنیم و در آخر روی گزینه ی OK کلیک می کنیم.

با انتخاب OKدر بالا، یک مرحله به قبل بازمی گردیم که در اینجا گزینه Change time zone تنظیمات مربوط به ناحیه ی زمانی محل سکونت شماست. در لیست کشویی موجود، پایتخت های کشورهای جهان را می بینید که اگر در ایران هستید از این لیست تهران را انتخاب کنید. اگر گزینه ی Automatically adjust clock for daylight saving changes را فعال کنید سیستم شما قادر خواهد بود بصورت اتوماتیک، تغییرات ساعتی را به منظور حداکثر استفاده از روشنایی روز انجام دهد.

نمایش آیکن ساعت روی دسکتاپ
برای نمایش ساعت روی صفحه نمایش ابتدا تنظیمات مربوط به ساعت را طبق آموزش بالا انجام می دهیم سپس:
♦ در فضای خالی صفحه نمایش راست کلیک می کنیم.
♦ از منوی باز شده گزینه Gadgets را انتخاب می کنیم.
♦ از پنجره باز شده روی ساعت دو بار کلیک کرده تا به صفحه نمایش اضافه گردد.

تنظیم حجم صدا
ما با استفاده از آیکن شدت صدا که در سمت راست نواروظیفه قرار دارد می توانیم شدت صدای بلندگوها و صدای برنامه های ویندوز را تنظیم کنیم.
به این صورت که:
بروی آیکن شدت صدا روی نوار وظیفه کلیک می کنیم. در اینجا برای تغییر صدای بلندگوها دکمه لغزنده را به سمت بالا یا پایین درگ می کنیم.

♦با کلیک روی گزینه ی Mixer پنجره ایی مشابه شکل زیر باز می شود که در آن صدای رویدادها و برنامه های ویندوز را با حرکت دادن دکمه ی لغزنده تغییر می دهیم.

تا اینجا، آموزش تنظیمات کلی سیستم به پایان رسید. امیدوارم توانسته باشم اصل مطلب را به خوبی ادا کرده باشم. شما می توانید در قسمت “جوابی بنویسید” نظرات خود را اعلام نمایید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما عزیزان هستم. با تشکر

درباره‌ی خانم زمانیان

جوابی بنویسید